Завантаження...
Зачекайте, будь ласка
За підтримкиgoogle
Меню

Ольвія це стародавнє місто-держава, засноване грецькими переселенцями на початку VI століття до н.е., було одним із найбільших античних центрів культури, торгівлі та економіки в Північному Причорномор'ї.

Із грецької «Ольвія» означає «щаслива». Це офіційна назва міста, засвідчена у виданих ним декретах, надписах і монетах, у більшості літературних джерел. Проіснувавши майже тисячу років, назва не зникла назавжди. Сьогодні «Ольвія» - це національний історико-археологічний заповідник, який щороку приваблює тисячі туристів.

Площа заповідника становить 33 га території, 330 га некрополя, а також 23,6 га території острова Березань. У заповіднику діють музей, фондосховище, лапідарій (музей каменю) та наукова бібліотека.

Щорічно на території заповідника проводиться обласний відкритий фестиваль авторської пісні, грецької культури і туристичного відпочинку «Ольвія».

Вічний супутник «Ольвії» – острів Березань.

Ця маленька перлина Чорного моря була важливим пунктом на відомому торговому шляху «із варяг у греки», який пролягав Дніпро-Бузьким лиманом. Саме тут у VII ст. до н.е. виникло перше грецьке поселення в Північному Причорномор'ї. Зараз Березань – не тільки популярний туристичний об'єкт, але і постійно діючий археологічний центр, що привертає увагу багатьох археологів, геологів і географів.

© Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія»

© Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія»

Контактна інформація

img

57540, Миколаївська область, Очаківський район, с. Парутине, вул. Ольвійська, 47-А
Тел.: +38 (05154) 92453, 92680
E-mail: olbio1111@yandex.ru
olbio.ochakiv.info/news
olbio.com.ua

Години роботи: 08:00-17:00